AL Shop Online

Ne ju sjellim atë që ju nevojitet në pragun tuaj!
Alshop_logo

Kapsula Magem

SKU : 986

12.00 

Magem Është një suplement ushqimor që përmban valerian, buton argjendi, lëvore shelgu, gjethe balsami, kantariona, lule livando, lule bli, kamomil maji, lule hop, fruta kopër, dhe është një suplement ushqimor që kombinon produkte krejtësisht natyrale me teknologji të lartë. dhe gjithmonë do t’ju bëjë të ndiheni të fortë. Produktet natyrale janë çelësi i një jete të shëndetshme për shkak të përputhshmërisë së tyre të plotë me kiminë njerëzore. Kapsulat tona janë tërësisht me origjinë bimore.

Transport falas

Deri në pragun tënd, komoditeti në çdo hap.

Cilësi e garantuar

Besueshmëria në çdo produkt.

Pagesa të sigurta

Pagesa të sigurta në internet, pa shqetësime, pa rrezik.

Magem ju bën të ndiheni më rehat me bimët natyrale që gjenden në kapsulë. Sidomos valeriana, kopër, balsami i limonit, kantarioni, livanda dhe kamomili maj mund t’ju ndihmojnë të ndiheni më të qetë.

Shiffa Home ndërthur studimet shkencore dhe tradicionale me teknologjinë më të fundit me synimin për të qenë marka më prestigjioze e produkteve natyrore në Turqi me standarde të larta të cilësisë në produktet që prodhon.

Vëmendje i kushtohet prodhimit pa dëmtuar natyrën në çdo fazë të prodhimit. Shishet qelqi qelibar të riciklueshme përdoren për të parandaluar që produkti të ndikohet nga drita. Në produkte përdoren kapsula bimore të çertifikuara Halal dhe xhel të butë me origjinë nga xhelatina e viçit.

Lëvorja e shelgut  është një lloj bari që përdoret prej shumë vitesh. Studimet e fundit përmendin vetitë antioksiduese dhe antiseptike të lëvores së shelgut, si dhe salicinës.

Valeriana  është nga familja e valerianëve. Mund të rritet deri në 1 metër i gjatë. Lulet e saj duken si cadra. Përbërësit aktivë më të rëndësishëm gjenden në rrënjët dhe rizomat. Rrënjët e saj mblidhen në shtator dhe tetor. Ruhet larg lagështirës dhe dritës. Ai përmban magnez dhe fosfor.

Kantarioni është një bimë barishtore njëvjeçare ose dyvjeçare. Është 30-80 cm i lartë dhe pa qime. Kur gjethet mbahen në dritë, vajrat shfaqen në formën e pikave prej nga vjen emri Binbirdelik. Janë bimë të domosdoshme të mjekësisë alternative. Është i njohur gjerësisht si barishte Binbirdelik ose Mayasıl.

Komponentë të tjerë të rëndësishëm që gjenden në pjesët mbitokësore të bimës së kantarionit janë; taninet, vajra esenciale dhe aminoacide.

Gjethja e balsamit të limonit,  e cila ka një histori të rrënjosur thellë, zë një vend në jetën e njeriut me vetitë e saj medicinale dhe ka ruajtur rëndësinë e saj gjatë historisë. Balsami i limonit, kantarioni dhe bimët e koprës janë ndër bimët që përdoren si relaksuese nga publiku.

Finoku  është një bimë shumë e pasur me vitamina dhe minerale. Ka aromën dhe aromën e vet unike. Ju bën të ndiheni më rehat.

Ethja është bimë barishtore, 20-60 cm e lartë, me erë të fortë. Gjethet e saj janë të copëtuara, pjesët janë të rralla dhe me qime. Ka një diametër 13-22 mm, lulet në buzë janë të bardha dhe në formë gjuhe, dhe lulet në mes janë të verdha dhe në formë gypi. Përbërësit aktivë të bimës kanë shumë përfitime dhe efekte shëndetësore.

Rekomandim për konsum: Rekomandohet marrja e 1 kapsulë në ditë për të rriturit mbi 11 vjeç. Rekomandohet nën mbikëqyrjen e mjekut për ata që janë alergjikë ndaj familjes Asteraceae dhe për njerëzit e ndjeshëm që janë të ndjeshëm ndaj reaksioneve alergjike. Kushtet e ruajtjes dhe jetëgjatësia: Mbroni nga nxehtësia, drita dhe lagështia. Mbajeni larg fëmijëve. Paketimi: 60 kapsula