AL Shop Online

Ne ju sjellim atë që ju nevojitet në pragun tuaj!
Alshop_logo

Uthull Artichoke 500 ml

SKU : 1085

7.00 

Uthull Angjinarja AksuVital; Përftohet duke përfunduar procesin e plotë të fermentimit të angjinareve të mbledhura në sezon, duke përdorur metoda natyrale, i cili zgjat të paktën 9 muaj. Uthulla është një produkt ushqimor i prodhuar nga procesi i fermentimit të frutave të freskëta ose të thata me përmbajtje të lartë acidi dhe sheqeri, si angjinarja, rrushi, molla dhe murrizi.

Rekomandim për konsum: Rekomandojmë që të konsumohet duke u holluar me ujë. Kushtet e ruajtjes: Ruhet në temperaturën e dhomës. Mbroni nga drita dhe nxehtësia.

Transport falas

Deri në pragun tënd, komoditeti në çdo hap.

Cilësi e garantuar

Besueshmëria në çdo produkt.

Pagesa të sigurta

Pagesa të sigurta në internet, pa shqetësime, pa rrezik.

Uthulla e Artichokes është një nga perimet mrekullibërëse të stinës së pranverës. Ashtu si vitaminat ruhen me uthull rrushi dhe uthull molle, kjo është e mundur edhe me uthullën e Artichokes.

Uthull e Artichokes;  Është një ushqim shumë efektiv falë antioksidantëve që përmban.

Artichoka; është një bimë e konsumuar shpesh që rritet në Evropën Jugore dhe në Mesdhe.

Minerali i kaliumit për të cilin trupi ynë ka nevojë është i pranishëm në sasi të larta në strukturën e artichokes.

Për më tepër  , artichoket  janë ndër ushqimet e pasura me kalium, hekur dhe fosfor.

Angjinarja është një burim vitaminash pasi përmban shumë vitamina A dhe B.