AL Shop Online

Ne ju sjellim atë që ju nevojitet në pragun tuaj!
Alshop_logo

Vaj Bajame 30ml

SKU : 1175

2.00 

VAJ BAJAME E ËMBLE 100% natyral e përftuar nga kokrrat e thara të bajamesAto janë  plot me yndyra të shëndetshme, fibra, fitokemikale, vitamina dhe minerale.

Transport falas

Deri në pragun tënd, komoditeti në çdo hap.

Cilësi e garantuar

Besueshmëria në çdo produkt.

Pagesa të sigurta

Pagesa të sigurta në internet, pa shqetësime, pa rrezik.

Disa nga përfitimet e vajit të Bajames janë:

 1. Ai përmban vitamina A, B1, B2, B6 dhe vitaminë E që gjenden në mënyrë natyrale.
 2. Vaji i bajames është plot me vitaminë E dhe është një burim i shkëlqyer i magnezit, fosforit dhe
 3. Vaji i pasur me antioksidantë është i njohur për aftësitë e tij të luftimit të radikalëve të lirë.
 4. Është anti-inflamator dhe rrit imunitetin.
 5. Me përmbajtje të acideve yndyrore omega-3, vaji i bajames mund t’ju ndihmojë të mbani nivele të shëndetshme të kolesterolit dhe të përmirësoni kujtesën tuaj.
 6. Mund të ndihmojë në uljen e rrezikut për sëmundje si kanceri dhe sëmundjet e zemrës.
 7. Vaji i bajames është përdorur prej shekujsh për të qetësuar lëkurën dhe për të trajtuar plagët dhe prerjet e vogla.
 8. Është përdorur në praktikat e lashta kineze dhe për të trajtuar sëmundjet e lëkurës si ekzema dhe psoriasis.
 9. Trajton njollat në lëkurë
 10. Është shumë zbutës, që do të thotë se ndihmon në balancimin e përthithjes së lagështirës dhe humbjes së ujit.
 11. Për shkak se është antibakterial dhe plot vitaminë A, vaji i bajames mund të përdoret për të trajtuar aknet.
 12. Përqendrimi i vitaminës E në të mund të ndihmojë gjithashtu në shërimin e dëmtimeve nga dielli, zvogëlimin e shenjave të plakjes dhe zbehjen e plagëve.
 13. Përdoret për parandalimin e strijave
 14. Gjithashtu ka veti të fuqishme antifungale. Fërkojeni atë në këmbët tuaja për të parandaluar shfaqjen e këmbës së atletit ose për të ndihmuar në largimin e infeksioneve të tjera kërpudhore si krimbi i ziles.
 15. Ju mund të përdorni vajin e bajames si pastrues ose për të hequr butësisht grimin.