AL Shop Online

Ne ju sjellim atë që ju nevojitet në pragun tuaj!
Alshop_logo

Kapsula e lëvozhgës së vezës

SKU : 1075

12.00 

Struktura e hollë e membranës në lëvozhgën e vezës është e pasur me lëndë ushqyese të ngjashme me kolagjenin e tipit 1 dhe të tipit 2, sulfat glukozamine, sulfat kondroitin dhe aminoacide. Studimet shkencore mbi membranën e vezës, e cila është gjithashtu e pasur me proteina, kalcium dhe magnez, po shtohen dita-ditës. Kapsula e lëvozhgës së vezës përmban 500 mg membranë të lëvozhgës së vezës dhe kur konsiderohet si proteinë, ajo përmban 300 mg proteinë Është një suplement ushqimor i rëndësishëm që kombinon produkte krejtësisht natyrale me teknologjinë e lartë dhe do t’ju bëjë të ndiheni rehat.

Për të rriturit mbi 11 vjeç, duhet të merret 1 kapsulë një herë në ditë.

Transport falas

Deri në pragun tënd, komoditeti në çdo hap.

Cilësi e garantuar

Besueshmëria në çdo produkt.

Pagesa të sigurta

Pagesa të sigurta në internet, pa shqetësime, pa rrezik.

Vezët janë një ushqim me vlerë të lartë proteine. Është i pasur me yndyrna të shëndetshme, vitamina dhe minerale dhe molekula të ngjashme me kolinën. Ka vlera të larta të koenzimës, amioacideve dhe kolagjenit. Ka kolagjen të tipit 2 në membranën e tij dhe kolagjen të tipit 1,3 në të bardhën e tij.

Shiffa Home ndërthur studimet shkencore dhe tradicionale me teknologjinë më të fundit me synimin për të qenë marka më prestigjioze e produkteve natyrore  me standarde të larta të cilësisë në produktet që prodhon.

Vëmendje i kushtohet prodhimit pa dëmtuar natyrën në çdo fazë të prodhimit. Shishet qelqi qelibar të riciklueshme përdoren për të parandaluar që produkti të ndikohet nga drita. Në produkte përdoren kapsula bimore të çertifikuara Halal dhe xhel të butë me origjinë nga xhelatina e viçit.

Membrana e lëvozhgës së vezës  përmban kolagjen natyral. Kolagjeni është thelbësor për një lëkurë më të re. Hidrolizat e membranave të lëvozhgave të vezëve kanë një efekt të lartë.

Glicina dhe prolina janë dy aminoacide që gjenden në kolagjenin e vezëve që luajnë një rol serioz në funksionet e trupit.
Këto dy aminoacide ndihmojnë në rindërtimin e indeve. Falë glicinës dhe prolinës, kolagjeni i vezëve mund të jetë i mirë për të gjithë trupin.